Хто допоможе при больовому синдромі або що лікує лікар-невролог?

Хто допоможе при больовому синдромі або що лікує лікар-невролог?

До кого ми зазвичай звертаємося з больовим синдромом? Біль у животі — йдемо до гастроентеролога; заболіло серце — записуємося до кардіолога; щось не так зі сном або настроєм, відчуваємо постійну втому — стаємо пацієнтами психотерапевта. На головний біль часто просто не звертаємо уваги, заглушаємо його пігулками або, в крайньому випадку, скаржимося сімейному лікарю або терапевту.

Хто допоможе при больовому синдромі або що лікує лікар-невролог? - изображение №1

Адже все це симптоми захворювань нервової системи (головний мозок, спинний мозок, периферична нервова система), які лікує лікар-невролог. «Ніколи не потрібно терпіти біль — хоч періодичний, хоч хронічний. Біль — це захисний рефлекторний механізм, сигнал, який підказує, що в організмі потрібно навести лад: щось відрегулювати, збалансувати », — пояснює провідний невролог Медичної мережі «Добробут », завідуюча неврологічним відділенням Валентина Джумік

Коли потрібно звертатися до фахівця невролога?

У першу чергу, при болю в спині або інших ділянках тіла. Сьогодні випадки болю в спині почастішали, в тому числі і у молодих людей. Дається взнаки зниження фізичної активності, стреси. Лікар-невролог призначає необхідний мінімум діагностичних процедур і відповідне лікування.

Головний біль. До невролога потрібно звертатися обов'язково навіть при незначному, з точки зору пацієнта, головному болю. Якщо ж такий біль повторюється часто протягом півроку або року, він вважається хронічним і може бути або первинним, або проявом вже існуючого захворювання, тобто вторинним. Лікар-невролог призначить необхідні обстеження, щоб встановити правильний діагноз і вчасно почати лікування.

Головний біль, об'єднаний із зоровими порушеннями (мельканням, пеленою) і онімінням. Мова може йти про захворювання судин головного мозку, що є фактором ризику важкої хвороби — інсульту. Рання діагностика і своєчасне адекватне лікування допоможуть попередити інсульт.

Депресивний стан. Потрібно бути дуже уважним, тому що цей стан може проявлятися не тільки зниженням працездатності та енергії, але і болем в області шлунку або серця, онімінням, відчуттям «кома» в горлі. Пацієнти починають звертатися до різних фахівців. Кожен з них призначає свої діагностику та лікування, яке, як правило, буває неефективним. Причому, нагнітається тривога, пацієнт починає вірити, що у нього безліч різних захворювань.

Необхідно знати — виявити депресивний розлад і призначити адекватне лікування може лікар-невролог. Доктор диференціює, тобто чітко відрізняє це захворювання: вивчає симптоми, оцінює їх за спеціальною шкалою; якщо потрібно, направляє до інших профільних лікарів, щоб виключити конкретну патологію. Таким чином, з подібними скаргами краще відразу звертатися до лікаря-невролога. Саме лікар-невролог встановлює діагноз і визначає доцільність застосування антидепресантів.

Водночас пацієнти отримують цілий ряд переваг: істотно зменшується траєкторія, по якій вони ходять до фахівців; захворювання виявляють на ранній стадії, коли є високі шанси на повне зцілення; пацієнти економлять час і гроші.

Часто до лікарів-неврологів Медичної мережі «Добробут» звертаються, щоб уточнити діагноз, отримати другу думку кращих фахівців. Така вторинна консультація дуже важлива і нерідко має для пацієнта вирішальне значення.

Слід зазначити, що сьогодні є різні підходи і схеми лікування таких хвороб, які раніше вважалися невиліковними. У «Добробуті» лікарі-неврологи успішно займаються діагностикою та лікуванням розсіяного склерозу, деменції, діагностують первинні пухлини спинного та головного мозку. Лікування та діагностика проводяться відповідно до міжнародних стандартів і протоколів.

«Коли доктор працює з радістю, натхненням і любов'ю, пацієнти це відчувають і стають не просто виконавцями, а партнерами лікаря. Саме тоді є результат»,— стверджує Валентина Джумік.

На правах рекламы.

Поделиться:
Оценка
- 4 из 5 возможных (2 отзывов)