Осид
О препарате
Осид - засіб для лікування пептичної виразки
Показания и дозировка
Показання препарата Осид:
-
Пептична виразка шлунка.
-
Пептична виразка дванадцяти палої кишки.
-
Гастро-езофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ).
-
Синдром Золлінгера-Еллісона.
-
Хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка в стадії загострення.
-
Не виразкова диспепсія.
-
Для ерадикації H. Pylori (в комбінації з антибактеріальними засобами).
Пептична виразка дванадцяти палої кишки: дорослим по 20 мг 2 рази на добу, курс лікування - 2–4 тижні;
Пептична виразка шлунка: дорослим по 20 мг 2 рази на добу, курс лікування – 2 – 6 тижнів;
Синдром Золлінгера-Еллісона: рекомендована початкова доза для дорослих 60 мг на добу, при необхідності дозу підвищують: підбір дози визначається індивідуально.
Гастро-езофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ): по 20 мг 2 рази на добу протягом 4 – 8 тижнів; підтримуюча терапія при ГЕРХ - по 20 мг 1 раз на добу до 12 місяців;
Хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка в стадії загострення: по 20–40 мг на добу 2 – 3 тижні;
Не виразкова диспепсія: по 20–40 мг на добу 2 – 3 тижні;
Для ерадикації H. Pylori (у комбінації з антибактеріальними засобами: амоксициліном, кларитроміцином, тетрацикліном, фуразолідоном, метронідазолом; препаратами солей вісмуту) відповідно до стандартних міжнародних схем ерадикації H. Pylori.
Немає необхідності у коригуванні дози пацієнтам з нирковою недостатністю або з дисфункцією печінки. Пацієнтам літнього віку та хворим на цироз печінки добова доза, як правило, не повинна перевищувати 20 мг.
Передозировка
Передозування препарата Осид:
Не було описано випадків, пов'язаних з навмисним передозуванням. Дозування до 360 мг/добу добре переносилось. Можливі прояви сонливості, головного болю, підвищеної пітливості, сухості у роті, тахікардії, порушення зору. Зазначені симптоми є тимчасовими і минають протягом 1–2 днів. Спеціальний антидот невідомий. Омепразол активно зв'язується з протеїнами, тому погано піддається діалізу. У разі передозування лікування повинно бути симптоматичним (промивання шлунка, застосування активованого вугілля).
Побочные эффекты
Зазвичай Осид добре переноситься. Більшість побічних реакцій мають помірний характер, швидко минають і не пов”язані із застосуванням Осиду. Діарея (2,8%), головний біль (2,6%), метеоризм (2,3%), біль у животі (1,7%), запор (1,3%), запаморочення (1,1%), менш ніж у 1% випадків спостерігалися порушення сну, нудота, блювання, підвищення активності печінкових амінотрансфер аз, тромбоцит опенія, лейкопенія, висипи, кропив’янка і/або свербіж, парестезії, сонливість, інсомнія і нездужання.
Противопоказания
Протипоказання препарата Осид:
Підвищена чутливість до активної речовини препарату або до будь-якого компонента. Періоди вагітності і лактації, діти до 12 років.
Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем
Омепразол може уповільнювати виведення діазепаму, варфарину і фенітоїну, препаратів, які метаболізуються шляхом окислення в печінці. Хоча з теофіліном або пропанолом у суб'єктів з нормальними функціями печінки не була підтверджена взаємодія, існують клінічні підтвердження взаємодії з іншими препаратами, що метаболізуються через систему цитохрому Р-450 (циклоспорин, дисульфірам, бензодіазепіни). Пацієнти повинні перебувати під наглядом для коригування дозування цих препаратів у разі необхідності, якщо вони приймаються одночасно з омепразолом.
Внаслідок глибокого і довго тривалого інгібування секреції соляної кислоти, теоретично можливо, що омепразол може заважати абсорбції препаратів там, де шлункове значення рН є важливим фактором їх біодоступності (наприклад кетоконазол, складні ефіри ампіциліну і солі заліза ).
Не було відмічено взаємодії з антацидними засобами, які приймали одночасно з Осидом.
Состав и свойтва
Діюча (і) речовина (и): омепразол;
1 капсула містить омепразолу 20 мг;
допоміжні речовини: манітол, целюлоза мікрокристалічна, лактоза, гідроксипропілм етилцелюлоза, натрію фосфату дигідрат двохосновний, натрію лаурилсульфат, кислоти метакрилової сополімер, гідроксипропілм етилцелюлози фталат, олія рицинова;
капсульна оболонка: желатин, натрію лаурилсульфат, метилпарабен, пропіл парабен, титану діоксид, спеціальний червоний, хіноліновий жовтий, брильянтовий синій, понсо 4R, жовтий «сонячний захід».
Форма выпуска: Капсули.
Фармакологическое действие:
Фармакодинаміка.
Омепразол діє на спонтанну та стимульовану шлункову секрецію шляхом інгібування шлункової Н+, К+ -АТФази (протонного насоса), ензиму, який відповідає за кінцеву стадію секреції соляної кислоти парієтальними клітинами шлунка. При застосуванні разових доз омепразолу у здорових добровольців і пацієнтів з виразкою дванадцяти палої кишки або синдромом Золлінгера-Еллісона було показано, що препарат інгібує обидві (і базальну, і стимульовану) секреції дозозалежним способом. Внаслідок дії омепразолу зменшується утворення соляної кислоти в шлунку, загальний об'єм шлункового соку і пригнічується секреція пепсину. У вигляді моно терапії омепразол пригнічує ріст бактерії Helicobacter pylori, яка викликає підвищення секреції кислоти в шлунку, але при застосуванні омепразолу у комбінації з антибактеріальними засобами спостерігається синергічний ефект для досягнення ерадикації Н. pylori. Омепразол не впливає на внутрішні фактори базальної або стимульованої секреції, моторику шлунка та більшість шлунково-кишкових гормонів, окрім гастрину.
Фармакокінетика.
Абсорбційні характеристики омепразолу є дозозалежними.
Після застосування капсул з гранулами у кишково розчинній оболонці середні пікові концентрації омепразолу досягаються в межах від 0,5 до 3,5 год. Зв'язування з білками становить 95 - 96 %. Період напів виведення у плазмі - від 0,5 до 1 год.
Приблизно 75 - 78 % прийнятої дози виділяється з сечею і 18 - 19 % - з калом.
Середнє значення кліренсу плазми становить 31,8 л/г. Після абсорбції омепразол швидко метаболізується і було відмічено утворення трьох метаболітів: омепразол сульфон, сульфід і гідроксіомепразол.
Условия хранения: Зберігати Осид при температурі до + 25° С у недоступному для дітей місці. Захищати від світла та вологи.
Общая информация
-
Форма продажи:по рецепту
-
Действующее в-о:Омепразол
-
Производитель:
-
Фарм. группа:Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях желудочно-кишечного тракта
Код ATX
-
Пищеварительный тракт и обмен веществ
-
Средства для лечения заболеваний связанных с нарушением кислотности
-
Противоязвенные препараты и препараты для лечения гастроэзфагального рефлюкса (GORD)
-
Ингибиторы протонового насоса
-
Омепразол
Отзывы
Войти Зарегистрироваться