Формон

Формон

О препарате

Формон - гормон, стимулятор овуляції.

Показания и дозировка

Показання препарату Формон:

  • Жіноче безпліддя, зумовлене ановуляцією (зокрема у результаті оваріального полікістозу яєчників у жінок, які не піддаються лікуванню кломіфену цитратом.
  • При контрольованій гіперстимуляції яєчників для індукції численного утворення фолікулів під час проведення медикаментозних програм з лікування безпліддя (включаючи запліднення in vitro/ембріональне перенесення, внутрішньотрубне перенесення гамети (ВПГ) та інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїдів (ІЦІС).

Лікування препаратом проводиться під наглядом лікаря.

Форон вводять підшкірно після розчинення у доданому розчиннику.

У реакції яєчників на екзогенні гонадотропіни існують значні міжвидові і внутрішньовидові відмінності, що не дає можливості застосовувати стандартизовані схеми дозування. Зважаючи на це, дози підбирають індивідуально, залежно від реакції яєчників на лікування. Це вимагає контролю функції яєчників або за допомогою ультразвукового методу, або у поєднанні з лабораторним контролем рівня естрадіолу. Препарат можна застосовувати як окремо, так і в комбінації з гонадотропним рилізинг-фактором (його агоністом або антагоністом з метою контролю гіперстимуляції яєчників). Досвід клінічного застосування препарату у поєднанні з антагоністами гонадотропного рилізинг-фактора відсутній. Рекомендоване дозування і тривалість лікування можуть змінюватися залежно від індивідуалізованої схеми лікування.

Ановуляція (включаючи оваріальний полікістоз (ОП):

мета лікування препаратом полягає в утворенні одного Граафового фолікула, з якого відбудеться вивільнення овоцита у результаті дії людського хоріонічного гонадотропного гормона (ХГГ).

Застосування препарату слід розпочинати протягом перших 7 днів менструального циклу. Рекомендована початкова доза становить 75 МО на добу упродовж 7 днів. ґрунтуючись на клінічних спостереженнях (включаючи ультразвукове дослідження яєчників окремо або у комбінації з контролем рівня естрадіолу), подальше дозування необхідно індивідуалізувати. Дозу можна регулювати не частіше одного разу в 7 днів. Рекомендоване одноразове підвищення дози становить 37,5 МО і не має перевищувати 75 МО. Максимальна добова доза не має перевищувати 225 МО. При відсутності результату протягом 4 тижнів курс лікування слід припинити.

Після досягнення оптимального результату лікар або медсестра мають ввести разову дозу ХГГ у кількості від 5 000 до 10 000 МО наступного дня після останньої введеної дози препарату. У день введення ХГГ і наступного дня рекомендується здійснювати статеві контакти. Альтернативним способом є проведення штучного внутрішньоматкового запліднення. За станом пацієнток необхідно ретельно спостерігати щонайменше протягом 2 тижнів після введення ХГГ. У разі підвищеної реакції лікування слід припинити, а пацієнткам слід утриматися від статевих контактів або використовувати бар’єрні методи контрацепції до початку наступного місячного циклу.

Контрольована гіперстимуляція яєчників для індукції численного утворення фолікулів при здійсненні програм допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ):

для пацієнтів, які пройшли курс лікування агоністами гонадотропін рилізинг-фактора, лікування препаратом слід розпочати приблизно через 2 тижні після початку лікування агоністом. Рекомендована початкова доза препарату становить 150-225 МО на добу упродовж мінімум перших 5 днів лікування. ґрунтуючись на клінічних спостереженнях (включаючи ультразвукове дослідження окремо або у комбінації з визначенням рівня естрадіолу), подальше дозування має бути індивідуалізоване, але не має перевищувати 150 МО на кожне регулювання дози. Максимальна добова доза не має перевищувати 450 МО і в більшості випадків тривалість лікування впродовж більше 12 днів не рекомендується.

У схемах, що не передбачають зниження регуляції (down regulation), лікування препаратом слід розпочинати на 2-3 день менструального циклу. Рекомендована величина і режим дозування такі ж, як запропоновані для вищезгаданих протоколів із застосуванням агоністів ХГГ для зниження регуляції.

Після досягнення оптимальної реакції організму, пацієнткам вводиться разова доза до 10000 МО ХГГ для індукції остаточного дозрівання фолікула і підготовки до виходу овоциту. Пацієнткам необхідно перебувати під ретельним наглядом щонайменше протягом 2 тижнів після введення ХГГ.

Передозировка

Передозування препаратом Ферон: 

Можливий розвиток синдрому гіперстимуляції яєчників. Лікування симптоматичне.

Побочные эффекты

Побічні дії препарату Форон:

З боку репродуктивної системи: синдром гіперстимуляції яєчників; перекручування придатків (унаслідок розширення яєчників); кісти яєчників; слабке або помірне розширення яєчників; біль у ділянці таза; вагінальні кровотечі; вагінальні виділення; зростання ймовірності позаматкової і багатоплідної вагітності; хромосомні порушення у плода (трисомія в 13-й та 18-й парах хромосом). Рідко повідомлялося про новоутворення яєчників як доброякісних, так і злоякісних у жінок, які отримували для стимуляції овуляції комплексну терапію із застосуванням кількох препаратів, однак причинного зв’язку встановлено не було.

Інфекції та інвазії: інфекції сечовивідних шляхів, назофарингіт.

З боку скелетно-м’язової системи: м’язові спазми.

З боку травного тракту: нудота, біль у животі, блювання, дискомфорт у животі, діарея, запор, абдомінальні спазми, метеоризм. Існують повідомлення щодо крововиливів у черевну порожнину при лікуванні менотропінами, тому ця побічна дія може спостерігатися і при лікуванні урофолітропіном.

З боку нервової системи: головний біль.

З боку дихальної системи: ателектази легенів, респіраторний дистрес-синдром, некардіогенний набряк легенів.

З боку судинної системи: тромбоемболічні ускладнення, припливи.

З боку молочних залоз: болісність, затвердіння або підвищена чутливість молочних залоз.

З боку шкіри та придатків: сухість шкіри, висипання, втрата волосся, кропив’янка.

Місцеві реакції: біль, висипання, припухлість та/або подразнення у місці ін’єкції (почервоніння, синці, свербіж).

Реакції, пов’язані з чутливістю до урофолітропіну (після ін’єкції урофолітропіну може виникнути гарячка, що може супроводжуватися ознобом, болем у м’язах та кістках, суглобах, головним болем, нездужанням, підвищеною втомлюваністю. Незрозуміло, чи є ці симптоми пірогенною реакцією чи можливою алергічною реакцією.

Як ускладнення при синдромі гіперстимуляції яєчників можуть відбуватися венозні тромбоемболічні розлади і перекручування яєчника.

Повідомлялося про алергічні місцеві та загальні реакції з боку шкіри та гіперчутливість уповільненого типу при застосуванні препаратів гонадотропінів.

Противопоказания

Протипоказання препарату Формон:

  • Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату;
  • карцинома яєчника, матки або молочних залоз;
  • гінекологічні кровотечі невстановленої етіології;
  • гіпофізарні або гіпоталамічні пухлини.

У нижчеописаних випадках вихід яйцеклітини, найімовірніше, не відбудеться, у зв’язку з чим препарат призначати не слід при:

  • первинній неспроможності яєчників;
  • кістах або збільшенні яєчників, що не є результатом оваріального полікістозу;
  • аномаліях статевих органів, несумісних з вагітністю;
  • фіброзних новоутвореннях матки, несумісних з вагітністю.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем

Дослідження щодо взаємодії препарату Форон з іншими лікарськими засобами не проводилися.

Незважаючи на відсутність клінічного досвіду, очікується, що одночасне застосування урофолітропіну і кломіфену цитрату може посилювати реакцію фолікулярного дозрівання. При сумісному застосуванні з агоністами гонадотропного рилізінг фактора з метою гіпофізарної десенсибілізації можуть знадобитися вищі дози урофолітропіну для досягнення бажаної реакції з боку яєчників.

Состав и свойства

діюча речовина: 1 флакон містить: урофолітропін, еквівалентний активності фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) 75 МО або 150 МО;

допоміжні речовини: маніт (Е 421), динатрію гідрофосфат, натрію дигідрофосфат;

розчинник: 0,9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій.

Форма выпуска: Ліофілізат для розчину для ін’єкцій.

Фармакологическое действие: 

Фармакодинаміка.

Урофолітропін є препаратом сечового фолікулостимулюючого гормону (ФСГ), виділеного з сечі жінок у період постменопаузи. ФСГ стимулює зростання і розвиток фолікулів, а також продукування гонадотропних стероїдів у жінок, які не страждають на первинну дисфункцію яєчників. Фармакодинамічні ефекти урофолітропіну не відрізняються від ефектів рекомбінантного ФСГ при такому ж способі введення. Після підшкірного введення урофолітропін спричиняє таку ж реакцію з боку фолікулів, утворення таких же пікових концентрацій естрадіолу і кількість дозріваючих і зрілих овоцитів, як і при застосуванні рекомбінантного ФСГ без відмінностей у сумарній дозі і тривалості лікування.

Застосування урофолітропіну зазвичай розпочинають після застосування хоріонічного гонадотропного гормона (ХГГ) для індукції кінцевого етапу дозрівання фолікула та овуляції.

Фармакокінетика.

Максимальна концентрація ФСГ, що містить урофолітропін, досягається протягом 21 години. Стабільна концентрація спостерігається на 4-5-ту добу. Після 7-денного курсу ін’єкцій максимальна концентрація ФСГ досягається протягом 10 годин після ін’єкції.

Середній період напіввиведення ФСГ становить 41 годину. Через 7 діб повторних підшкірних введень середній період напіввиведення ФСГ становить 30 годин.

Через 7 діб підшкірного введення урофолітропіну максимальна концентрація ФСГстановить 11,1 МО/л, а стабільна площа під фармакокінетичною кривою (AUC) - на рівні 235 МО/л*год.

Условия хранения: 

Зберігати препарат Форон у захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 2 °С до 8 °С. Не заморожувати.

Відтворений розчин слід використовувати одразу ж після приготування.

Невикористаний розчин Форон викидають.

Розчинник зберігати при температурі до 25 °С.

Общая информация

Код ATX

  • Препараты для лечения заболеваний урогенитальных органов и половые гормоны
  • Половые гормоны
  • Гонадотропины и другие стимуляторы овуляции
  • Гонадотропины
  • Урофоллитропин
Примечание
Описание препарата «Формон» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 4.75 из 5 возможных на основе 4 голосов
Все лекарства

Формон — цены в аптеках