Ліда | 2021-07-10 15:46:50

Кардіолог

Добрий вечір! Хотіла б запитати ми з дітьми їм 4 і 8 років проходили ультразвукове дослідження серця і нам дали такий висновок:Систолічна і діастолічна функція не порушена сегменарна скоротливість збережена хорда лівого шлуночка. Мінімальна мітральна регургітація Що це означає? Що нам робити?дякую

Ответы врачей 1

Лазаренко Анастасия Олеговна
Адрес: ЛДЦ Добробут, ул семьи Идзиковских 3, 097 495 2888
Доброго дня! Це означає що у порожнині лівого шлуночка є додаткова хорда (вона виглядає як з'єднувальна ниточка з м'язової тканини). Наявність хорди не є серцевою вадою, і нічого робити з нею не потрібно. Мінімальна мітральна регургітація ( тобто повернення крові з лівого шлуночка до лівого передсердя через не щільно закритий мітральний клапан) дуже часто спостерігається при інтенсивних темпах росту, особливо у підлітковому віці. Бажано повторити ехокардіографію через 1 рік. З повагою, Анастасія Лазаренко