Ілона | 2021-03-26 12:35:38

Відмова від харчування в дитячому саду

Доброго дня, в нас нещодавно виникла проблеми з тим що дитина відмовилася їсти в садочку. Два тижні тому вона пішла в садочок, все було добре, але після одного дня коли вона поїла, то вирвала, і після цього відмовилася їсти в садочку, пройшло два тижні а бажання снідати і обідати в садочку так і не повернулося, на питання чому не їсть відповідає, що боїться, що знову буде рвота. В дома з цим проблем не має. Поясніть як діяти в такій ситуації, тому що через те, що вона не їсть в садочку, доводиться забирати її ще до обіду, а це не вихід з ситуації. Я по різному пояснюю що треба їсти, обіцяє що буде, і все одно не їсть. Доньці 3,7 роки

Ответы врачей 1

Ратушняк Мария Викторовна
психолог детский
Адрес: г. Винница, Украина, Детское дошкольное учреждение № 67
Телефон: +380974606690
Доброго дня. Якщо дитина відвідує садок лише короткий термін, то це йде ще період адаптації. А впродовж нього можуть виникати якісь неприємні моменти. Рвота може бути невротичною реакцією на адаптацію. Або способом захисту,якщо її насильно догодовували чи просто примушували усе з'їсти. Це в принципі не можна робити. А в період адаптації тим більше. Що зараз робити? Розмови тут точно не допоможуть. Треба створити умови, в яких би дитині було безпечно в дитячому садку. Я би на деякий час не примушувала її їсти. Принаймі усе, що дають. Нехай з'їсть спочатку чай з хлібом. Якщо захоче. Або компот з хлібом. Не страшно, якщо зголодніє. Навпаки,це нормально, їсти коли голодний,а не за розкладом. Якщо через кілька днів такого режиму вона не стане потроху! їсти, хоч щось! , Тоді потрібна консультація дитячого психоневролога. Якщо це підсвідома маніпуляція,щоб забрали з садка раніше, / а такий варіант також не виключений/ , тоді метод дати зголодніти також має спрацювати. Я підкреслюю,підсвідома маніпуляція. Свідомо дитина це робити не може. Тому ні сварки, ні погрози, ні роз'яснення тут не допоможуть. Це захисна реакція організму на стресову ситуацію. Удачі.