Анна | 2021-03-22 15:16:59

Назначение препаратов

Доброго дня. Моє питання стосується перегляду призначення лікування по кардіології. Мені 65 років і останніх 10 років я страждаю від високого тиску та аритмії. В жовтні 2020 року перехворіла корона вірусом та інсультом – діагноз: підгострий ішемічний інфаркт в басейні правої ЗМА (це із заключення МРТ головного мозку). На даний час я себе обслуговую сама, але все ж таки наслідки інсульту є: орієнтація не повертається, ніби-то все чуже. По кардіології в зимову пору дуже важко переношу магнітні бурі та й без них часто турбує високий тиск – 160-180 на 90 та аритмія. Рік тому пролікувалася в кардіології, де назначили нижчеперелічені препарати. Повний діагноз такий: Основний: ІХС: Стабільна стенокардія ІІ ФК (клінічно). Дифузний кардіосклероз зі стенозом АК склеротичного ґенезу (12 мм.) КВГ 2015 р. – стенози по 40-50% ПМШГ ЛКА та ПКА. Гіпертонічна хвороба ІІ ст., ступінь 1, кризовий перебіг, криз 11.03.2020 – неускладнений, гіпертензивне серце (гіпертрофія ЛШ по ЕКГ, Ехо-КС). Ускладнення: Персистуюча форма тріпотіння передсердь з відновленням ритму сотало 05.03.2020 р. Недостатність МК І-ІІ ст., ТК І ст. ЛГ І ст. СН ІІА ст. зі збереженою систолічною функцією ЛШ. Ризик 4. Супутній: Остеохондроз м/х дисків хребта, протрузії м/х дисків, правобічний сколіоз грудного відділу хребта ІІ ст.. Вузловий зоб, еутиреоз. Приймаю від тиску Касарк 32, від аритмії - Соритмік, від холестерину - Аторіс 20, для розрідження крові - Варфарин 3 мг. Чи продовжувати мені таке лікування і надалі? Можу вислати виписку з кардіології за березень 2020 р., м. Чернігів + заключення МРТ головного мозку (інсульт в жовтні 2020). Також є за 2019 рік заключення холтеру та свіжа кардіограма від 03.03.2021 р. Ще хотіла спитати за Бальзам Болотова. Чи можна його приймати від високого тиску? Дякую за приділену увагу та з нетерпінням чекаю Вашої відповіді.

Ответы врачей 2

Аксёнова Ирина Александровна
Адрес: г. Киев, ГУ "Институт сердца МОЗ Украины"
Вы получаете серьезное лечение от целого букета серьезных заболеваний, если Вы его прекратите, то Вы резко ухудшите качество и продолжительность жизни. Бальзам не является медицинским препаратом, скорее работает, как пищевая добавка и никак не может заменить настоящего лечения.
Пророк Сергей Юрьевич
кардиолог, кардиохирург
Адрес: г. Киев, КЛ «Феофания»
Доброго. Варфарин варто замінити на сучасні антикоагулянти... враховуючи інсульт - в ідеалі продакса. Це подовжить кількість і якість життя. Для тріпотіння краще виконати абляцію, це дозволить відмінити соритмік, який сам по собі не самій безпечній препарат. Ну і якщо на фоні існуючої терапії все одно тиск скаче до 150-160, потрібно добавяти препаратів від тиску. Відносно засобів і речовин, що не мають доказової бази (бальзам), важко щось коментувати - результат прийому не передбачуваний. З метої подальшої консультації можете звернутися сюди: www.facebook.com/ProrokSergii