Віталіна | 2021-03-22 00:30:26

Логоневроз

Добрий вечір. Синові 4.11. З літа почав заїкатися, зв'язую з переляком. Перелякався і за три дні почалося. Лікувала невропатолог "Тенотеном", "Сироп Аллєва", Солі Шюсслера,лікування зразу допомогло. Через декілька місяців знову почав заїкатися, невропатолог призначила "Пантогам 250", пропив півтора місяці по 1/4 таб.зовсім не допомогло, збільшила дозу по пів табл. 2 р в день.Тепер щей почав шморгати носом, каже що там щось заважає, я так розумію що теж неврологічне. Сказала лікар пролікувати ще глисти. Ніяких обстежень не призначали, до логопеда і психолога сказала не йти. Що мені робити? Можливо обстеження пройти чи змінити лікаря? Підкажіть. Дякую

Ответы врачей 1

Ратушняк Мария Викторовна
психолог детский
Адрес: г. Винница, Украина, Детское дошкольное учреждение № 67
Телефон: +380974606690
Доброго дня. Я не лікар, психолог. Але добре знаю,шо заїкання треба лікувати комплексно. Невропатолог, логопед та психолог. Психолог працює з переляком. Логопед вчить ритмічно дихати та розвиває мовленнєве дихання. А лікар прибирає невротичні реакції на рівні морфології.Тільки в такому тандемі отримуємо стійкий ефект. Зараз Ви абсолютно правильно кажете,що шмигання носом це нервове. /Не зайвим буде переконатися, що немає нічого іншого, наприклад, чогось у носі/ Важливо налаштувати певну емоційну дієту. Тобто оберігати дитину від емоцій, в тому числі,і яскраво позитивних! Заборона сувора усяких гаджетів і навіть телевізора. Вчити вірші. Розвивати впевненість у собі. Це комплексна робота з дитиною. Причому, тривала. І термінова. Чим довше будуть ці появи, тим складніше буде їх вирішувати. Крім цього, дитина буде соромитися, що їх не хочуть слухати. Діти можуть почати ігнорувати та сміятися. Тобто якщо проблему не вирішити, її прояви будуть розповсюджуватися на інші сфери діяльності та розвитку дитини.Бачу в першу чергу поле для роботи психолога. А вирішувати звісно,вам.Удачі.