Таня | 2021-03-09 18:17:19

Інфекційний мононуклеоз

Доброго дня. Дитина 3.11м захворіла на мононуклеоз. Зараз 14 день захворювання. Гостра фаза закінчилася. На даний момент збільшення печінки в селезінки. Ліки нічого не п'ємо обмежуємо фізичну активність і дієта. Питання полягає в тому. Коли дитина може відвідувати садок і спілкуватися з дітками. До якого періоду вона рахується заразна для навколишнього середовища. Одні дані пишуть як тільки аналізи лейкоцити і мононуклеари і узд прийде в норму . Інші що дитина рік є заразна. Не може ж рік ні з ким не спілкуватися і сидіти вдома. І друге питання якщо до нас приходить бабуся чи може вона перенести мононуклеоз іншим своїм внукам приходячи до них. Дякую наперед за відповідь

Ответы врачей 1

Лазаренко Анастасия Олеговна
Адрес: ЛДЦ Добробут, ул семьи Идзиковских 3, 097 495 2888
Доброго дня! Згідно з данними сучасних міжнародних досліджень людина після перенесеного інфекційного мононуклеозу може бути заразною до 3 місяців. Тобто навіть при повній відсутності симптомів вона може виділяти цей вірус зі слиною. Можна проводити дослідження - ПЛР слини на вірус Епштейн-Барр та цитомегаловірус, для того, щоб впевнитись, що вірус повністю зник.  Бажано протягом місяця після перенесеного інфекційного мононуклеозу обмежити фізичні навантаження - танці, гімнастика інші види активних ігр, для того, щоб не було ушкодження збільшеної селезінки. З повагою, Анастасія Лазаренко