Марія | 2021-02-25 09:53:19

Проблеми із соціумом

Сину 4 роки буде у травні. Змалечку замітила , що він мав страх до дітей, які плачуть поблизу, або кричать, і він починав плакати. Це почалася , коли йому було 1,5роки. Я думала , що переросте. Але ситуація зараз складна, тим що він не хоче бавитися із дітками, на моє запитання Чому?- Він каже, що їх боїться. Він дуже комунікабельний, але якась дитина крикне, або заплаче, то він втікає, і більше бавитися не хоче. Був пару днів тому випадок. В нього був друг-одноліток, він день в день разом гуляли, все було добре. Через зиму майже вони не бачилися, і зустрілися. Обидвоє раді, до моменту поки, тато хлопчика не почав кричати на свого сину. Він налякався, і сказав , що більше з ним гуляти не буде , бо його тато кричить. Я стараюся пояснювати, що це емоції, всі кричати можуть і він а тому числі. Він ніби мене розуміє, але тільки підходимо до майданчику де є діти, він їх боїться, він піде на майданчику в тому випадку, якщо на ньому не має дітей. В садок не ходить, я переживала, що там йому із страхами буде ще гірше. Порадьте, будь ласка, як йому пояснити, чи що робити в даному випадку.

Ответы врачей 2

Ратушняк Мария Викторовна
психолог детский
Адрес: г. Винница, Украина, Детское дошкольное учреждение № 67
Телефон: +380974606690
Добрий день. Добре що так уважні до дитини. Тут можу порадити лише загальні рекомендації щодо подолання страху.По перше, в цьому віці практично у всіх дітей бувають ті чи інші страхи. Це науковці пояснюють тим, що дитина з віком стає все далі від мами, батьків, більш самостійною. А це викликає почуття небезпеки та незахищеності.Тому, перша рекомендація не пояснювати що це НЕ страшно,коли хтось плаче і хтось кричить. Вашій дитині страшно. І заперечуючи це,ви ігноруєте почуття дитини .Кажіть, що вам також не подобається, коли хтось плаче,коли на когось кричать. Розумієте, що сину страшно.Можно спокійно відійти на відстань.І поспостерігати здалеку, що далі буде відбуватися. А далі дітей або заспокоять,або помирять між собою. І плач зміниться на іншу емоцію. Таким чином ви покажете сину,що для вас важливі його почуття, ви поряд і Разом! усе навчитеся долати.Ви покажете, що за сльозами приходить інший настрій. Що у дітей ЧАСТО міняється настрій. І спостерігаючи здалеку,на безпечній відстані, де не страшно, чи на ТАК страшно, як зблизька, дитина набуває нового досвіду.Це як фіз.зарядка, тренування м'язів. Спочатку здалеку, потім усе ближче. Спочатку коротко, потім все довше. Вдома добре намалювати, виліпити свій Страх. І зробити з ним, те, що дитинка хоче. Можна зробити його меншим за розміром, або взагалі порвати та викинути, намалювати грати, де Страх стає безпорадним. Головне, щоб дитина Сама ! Вирішила,що хоче з ним зробити.Для чого це потрібно? Щоб дитина відчула що Вона, а не страх хазяйнує. Що страх в її руках та волі. Під владою дитини.Взагалі то, це мають робити психологи. Але якщо немає можливості звернутися до фахівця, дійте самі.Удачі
Слюсарь Татьяна Алексеевна
психолог детский
Адрес: г.Киев, ул.Смоленская 31/33 "Центр речи - речевой центр"
Телефон: 050-843-31-08
Доброго дня. Швидше за все у дитини сенсорно-слухове перевантаження відбувається тобто надто голосно сприймає звуки і від цього ЦНС надто чутлива. Потрібно дослідити у нейропсихолога. Але все ж відвідувати дитячий садок бажано й привчати взаємодії із дітками.