Анатолий | 2021-01-11 18:11:56

Стафилококк в мазке зева

Здравствуйте, в бак посеве зева обнаружен staphylococcus haemolyticus 10^5 и staphylococcus pyogenes 10^4, у меня хронический тонзиллит, само по себе горло не сильно беспокоит, может 1-2 дня поболеть и быстро перестаёт. Но проходил курс лечения от акне (мазями) и месяца 2 назад сдавал бакспосев содержимого пустулы, там так же обнаружен staphylococcus haemolyticus 10^5. Может ли это быть причиной акне в следствии тонзилитта? Имеет ли смысл пропить антибиотики, к которым чувствителен staphylococc?

Ответы врачей 2

Колпакова Марина Анатольевна
отоларинголог детский, лор
Добрый день. При бак.посева высеяна одна флора, что говорит о взаимосвязи тонзиллиита и акне. Рекомендую принимать антибактериальную терапию при обострение.
Бойко Вадим Игоревич
лор, отоларинголог детский
Адрес: КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ВІННИЦЬКА МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ ЦЕНТР МАТЕРІ ТА ДИТИНИ, та МЦ Евіденс
Якщо у Вас дійсно є проблеми з глоткою(періодична біль яка нічим не ускладнюється ,проявляється з іншими ознаками вірусної етіології не є проблемою),дана паталогія можливо і є одним із етіологічних факторів іншої хвороби. Діагнозу ХТ немає на сьогодні,відмінили! Якщо лікар дерматолог та отоларинголог порівнюють дану ситуацію як єдине ціле курс лікування є смисл пройти. Більше відповіді не дам адже результатів мазка не такі високі і скарг ваші теж не середнього та тяжкого ступеня! Будьте здорові!