Сергій | 2020-10-10 18:32:02

Лікування наслідків забою третьої кісточки, чи можна вживати певні препарати

Добрий день. Мені 29 років. Три з половиною місяці тому я отримав травму третьої кісточки правої руки - забій в результаті бійки, форма кісточки трохи змінилась, травматолог сказав, що у мене «наслідки забою». Переломів не було. Зараз турбує що: затіклість, хоч і помітно спала після травми, але ще зберігається, фоновий дискомфорт типу «запалення». Якщо перестати мазати мазями, через пару днів поступово починає затікати (не сильно, але відчувається) кісточка, наприклад якщо грати на фортепіано. Проведене лікування: Через півтора-два тижні після травми я за своєю ініціативою почав мазати постійно маззю «Траумель» та кілька разів помазав маззю «Ремісид». Через місяць після травми пройшов курс ультразвуку з гідрокортизоном десять процедур та з тих пір постійно мазав кремом «Артізі» (ці два медичних види лікування призначив лікар, але конкретно крем - на три тижні. Як три тижні минули - продовжував далі ним мазати). За збігом обставин так вийшло, що через два місяці після травми я знову був змушений ударити цією ж пошкодженою рукою, хоча всіляко намагався берегти її. Також важлива така інформація: у мене підвищений тиск 148 на 90, зберігається постійно, плюс-мінус скількись там показників. Чотири роки тому я пошкодив меніск на коліні і за порадою лікаря приймав препарат під назвою «Картіліум», діючою речовиною якого є екстракт гарпагофітуму («клешні Диявола»). Лікар призначив на певний термін, але прочитавши в інструкції, що цей препарат на травах, і його можна приймати курсами, я приймав його приблизно шість місяців, інколи паралельно з використанням мазі «Ремісид» та «Траумель». Лише тепер я прочитав, що будь-які препарати, які пригнічують Цог-2, підвищують або мають дуже ймовірну можливість підвищувати тиск, оскільки вони крім корисної дії блокують також вироблення вазодилатаційних простагландинів в судинах, що веде до підвищення тиску. «Картіліум» є якраз одним із таких препаратів, дія якого базується на пригніченні Цог-2. Мазь «Ремісид», в якій є німесулід, є нестероїдним протизапальним засобом, про які пишуть клінічні дослідження, що вони зупиняють виробіток протеогліканів та апоптоз хондроцитів, тобто сприяють деградації хряща. Тому теж намагаюсь не використовувати цей засіб. В зв‘язку з цим, для мене актуальне питання, як краще зробити в моїй ситуації. 1. Я дуже хочу вилікувати наслідки травми і позбутись необхідної потреби в мазях після того, як пару днів пограю на фортепіано. Мені здається, що мазі недостатньо глибоко проникають всередину осередку запалення, весь час є спокуса купити цей препарат «Картіліум», бо він допомагав від запалення в коліні і лікував тканини всередині. Але мене постійно зупиняють сумніви - чи міг цей препарат чотири роки тому, коли я приймав його шість місяців, призвести до постійно підвищеного тиску? І чи варто його зараз приймати для руки? 2. Оскільки вже минуло три з половиною місяці після травми, що ви порекомендуєте вживати для лікування руки, щоб це не перейшло в хронічне запалення? Тобто я хочу уточнити у вас таку штуку: що краще, мазатись відносно слабкими засобами - мазями типу «Траумель» та крем «Артізі», не ризикуючи організмом в цілому (без того ризику підвищення тиску, який може дати вживання «Картіліуму»), але не гасячи в достатній мірі те запалення, яке є, чи краще вживати цей препарат і гасити запалення, зважаючи на ті ефекти, які він дає в плані впливу на вазодилатацію по всьому організму? Дякую.

Ответы врачей 2

Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64
и міг цей препарат чотири роки тому, коли я приймав його шість місяців, призвести до постійно підвищеного тиску? - НІ І чи варто його зараз приймати для руки? - Треба вирішувати після огляду. Оскільки вже минуло три з половиною місяці після травми, що ви порекомендуєте вживати для лікування руки, щоб це не перейшло в хронічне запалення? Тобто я хочу уточнити у вас таку штуку: що краще, мазатись відносно слабкими засобами - мазями типу «Траумель» та крем «Артізі», не ризикуючи організмом в цілому (без того ризику підвищення тиску, який може дати вживання «Картіліуму»), але не гасячи в достатній мірі те запалення, яке є, чи краще вживати цей препарат і гасити запалення, зважаючи на ті ефекти, які він дає в плані впливу на вазодилатацію по всьому організму? - Треба вирішувати після огляду. Якщо позитивної= динаміки вже не відчуваєте більше, то виглядає так, що мазей/кремів не длостатньо. Як савме лікуватись далі (і чи потрібно), треба вирішувати на огляді. Приходьте, подивлюсь. 068-321-42-87
Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27
Шановний Сергiй ! У подiбних випадках навiть таке детальне описання обставин не може замiнити очний огляд, без якого нереально визначити оптимальний шлях лiкування. Конт тел 067 408 21 27.