Роман | 2020-09-28 15:30:20

Травма ахіллового сухожилля

Доброго дня. Вдячний за швидку відповідь. Хочу доповнити висновок МРТ, який не розкриває довжини розриву по горизонталі, а лише по вертикалі. Тест Томпсона на розрив - негативний. Тест Матлеса на розрив - негативний. З УЗ, яке проводилося в кінці липня цього року: цілісність непорушена, в місці післяопераційного рубця визначається потовщення до 21 мм сухожилка за рахунок гіпоехогенних ділянок (вогнища інфільтрації), ознаки вираженого тенденіту. На сьогодні набряк з твердими потовщеними зовнішніми стінками, який тримався півроку, повністю пройшов, можливо рвалася спайка між ахілловим сухожилком і оточуючими тканинами, яка надірвала і слабкі волокна сухожилля. Пошкодження часткове, але з розходженням країв до 15 мм в певній ділянці, мабуть зараз менше. Дуже не хотілося б знову вдаватися до оперативного втручання, хочеться використати максимально можливості консервативного лікування, щоб розірвані волокна якнайкраще зрослися. Але викликає занепокоєння залишати таку травму на самовідновлення без іммобілізації. Чи буде доцільним повністю знерухомлювати гомілкостоп на чотиритижневий період, коли вже пройшов тиждень?

Ответы врачей 2

Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27
Не буде.
Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64
Я більше орієнтуюсь навіть не на заключення МРТ, а на вашу розповідь по симптомах. Тому припускаю, що з такими симптомами ви таки порвали відновлений сухожилок, і , навіть якщо і частково, то на значну товщину. Різької появи западіння та неможливості стояти на носках зазвичай достатоньо для діагностики розриву. Втім, всяке буває. Якщо в Києві, приходьте, подивлюсь та пропальпую, щоб сказати точніше. Тест Томпсона при наявності залишків регенерату іноді буває негативним при повторних розривах. Беріть з собою диск МРТ. 068-321-42-87 Заочно такі питання точно вирішити не вдпасться.