Оксана | 2020-05-18 17:45:33

коксаартроз з кістоподібною перебудовою

Доброго дня. Звертаюся до Вас за порадою щодо напрямку лікування моєї недуги (деформуючий кокс артроз лівого суглобу) Анамнез наступний. 5 років тому у віці 29 років раптово зявилася біль в лівому тазобедренному суглоб і неможливість відвести пряму ногу вбік на 90 градусів. Пройшла обстеження в рідному місті, в результаті якого більшість лікарів все таки поставили діагноз деформуючий кокс артроз лівого тазобедренного суглобу . Цифрова рентгенографія АЦМД в м.Київ підтвердила цей діагноз : кокс артроз лівого т/бедренного сустава ІІ ст., начальние проявления остеоартроза правого т/бедренного сустава, susp.висцероптоза ( головка левой бедренной кости уплощена, деформирована, расширена –грибовидно изменена. Подхрящевой субхондральний склероз на всем протяжении подхрящевой зони. Структура головки также несколько изменена с преобладанием остеосклеротического компонента. Величина суставних поверхностей увеличена за счет краевих костних разрастаний в области краев головки. Головка правой бедоенной кости обичной форми, вертолужние впадини незначительно уплощении. Определяется некоторая деформация суставной щели левого т/бсустава в результате ее неравномерного сужения. Справа суставная щель незначительно равномерно сужена). У 2015 році було проведено лікування( массаж, ЛФК, ультразвук, парафінотерапія, медикаментозне лікування, введення гіалуронової кислоти Hualual в лівий суглоб триччі, прийом хондропротекторів курсами), біль відразу була знята і настало полегшення. За останні 5 років гостра біль більше не турбувала, але я постійно займалася аквааеробікою, приймала курсами таблетовані хондропротектори і двіччі проходила лікування в термальних бассейнах). В березні 2020 року після пологів в умовах зростання навантажень на опорно-руховий аппарат вирішила пройти у у рідному місті МРТ обстеження суглобів та хребта. В поперековому відділі хребта діагностовано 3 протрузії до 3,5 мм. А в тазобедренних суглобах діагностовано серйозні зміни: голівка лівої стегнової кістки з нерівними контурами, виражені субхондральні кісти розміром 7-9 мм в кількості 3-4, суглобова щілина звужена, в суглобовій сумці звична кількість рідини, кругла звязка звичної сигнальнеості та структури, хрящова губа збережена, права голівка з рівними контурами, суглобова поверхня рівна, форма голівки рівна, суглобова впадина не порушена, хрящ збережений, губа збережена, в суглобовій сумці звична кількість рідини. Мязові структури збеережені, сухожилки в межах норми. Діагноз – артроз лівого кульшового суглобу з кистоподібною перебудовою. Лікування: фіксуючий пояс, протекон 2 капс.2-4 міс, ранселекс . У звязку з цим звертаюся до Вас за порадою щодо більш комплексного лікування мого лівого тазобедренного суглобу, зважаючи на появу субхондральних кіст. Причин для їх появи не було, більше того за останні роки після постановки діагнозу артроз, я дуже дбайливо ставилася до своїх суглобів, займалася акваеробікою. Перечитавши ту невелику кількість доступної в мережі інформації, я розумію, що ці кісти вже неможливо ліквідувати. Але я б хотіла максимально довго зберегти суглоб у існуючому стані, щоб уникнути ендопротезування. Можливо Ви бачите інші варіанти лікування, особливо щодо субхондральних кіст, можливо треба усунути причину їх виникнення? Скидаю рентген знімки 2015 року та фото з плівки МРТ 2020 року

Ответы врачей 2

Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27
Ендопротезування - найбільш адекватний метод лікування у подібних випадках. Конт тел 067 408 21 27.
Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27
Ендопротезування - найбільш адекватний метод лікування у подібних випадках.