Сергей | 2020-04-27 19:54:18

Дереалізація

Доброго дня.Мене звати Сергій мені 26 років.Останіх чотири роки( після тривалого стресу та перенесеного гострого психозу)відчуваю себе постійно наче уві сні,здається ніби перед очима постійно грубе ,мутне скло,кольори сприймаються менш яскраво чим до захворювання,емоціі також притуплені.До стану відношусь критично.Симтоми психозу пройшли повністю в наслідок лікування.На даний момент приймаю аріпразол 10 мг і нувіджил 150 мг на добу.Приймав також 7 різних антидепресантів,кветірон,лірика,на моє прохання лікуюча лікар робила діазепамовий тест для диференціаціі деперсоналізаційно- дереалізаційного розладу з депресією( саме лікар настоює на тому що мій стан зумовлений депресією,хоча ні один антидепресант та стимулятор нувіджил не дали ніякого ефекту).Скажіть будь ласка чи може бути у мене самостійний дереалізаційний розлад і чи можливе лікування такого стану препаратом налоксон.Дякую.

Ответы врачей 2

Мидько Андрей Анатольевич
нарколог, психиатр, психотерапевт
Адрес: Одесса, Одесский областной центр психического здоровья
Телефон: 0677008277
Доброго. На жаль, терапія налоксоном деперсоналізаційних розладів - це суто експеріментальна справа, нема чітких рекомендацій. З іншого боку, якщо в Вас було певне стресове навантаження, то існує ймовірність того, що психоз мав дісоціативну природу. Відповідно, Ваша постпсихотична симптоматика теж може мати дісоціативну природу. Якщо прийняти цю гіпотезу, то Вам показані не тільки ліки, але і травмафокусована психотерапія, передусім, когнітивно-біхевіоральна, наприклад, ТФКПТ чи EMDR-терапія. Таких фахівців в Україні знайти можна.
Соболь Андрей Аркадьевич
Адрес: г. Донецк, частная практика
Телефон: +380955298093
Здравствуйте! Налоксоном такие состояния не лечатся. С учетом перенесенного психотического эпизода и депрессии, о которой Вы пишите - нет оснований говорить о самостоятельной проблеме. Скорее, она в рамках тех, о которых пишите Вы.