Мар‘яна | 2020-04-26 13:10:11

Хронічний тонзиліт

Доброго дня! Два роки назад поставили діагноз хронічний декомпресорний тонзиліт. Мигдалики рихлі, гнійної ангіни ніколи не було. Лор приписував тонзилотрен, полоскання , тантум-верде, лімфаміазот, бактобліс, декатилен. Останні півроку горло болить майже постійно, відчуття роздутості гортані і мигдаликів, збирається слиз в горлі. Зранку горло щіпає, після прийому їжі - просто душить. Почали збільшуватися лімфавузли. Горло не червоне. Лікар ще приписав полоскання декасаном на ніч. Антибіотики протягом 10 років ніколи не пила, один раз пропила курс в листопаді, так як був кашель, не проходив, робила аналізи (підвищені ШОЕ та лейкоцити, антистрептолізин О -263 од/мл). Потім робила заг аналіз крові - все в нормі. Зараз стабільно дискомфорт в горлі, відчуття роздутості, лімфавузли збільшуються, темп тіла в обідню пору десь 37 градусів.

Ответы врачей 1

Колпакова Марина Анатольевна
отоларинголог детский, лор
Добрый день. Если проблема с миндалинами уже длительно и улучшения нет, тогда возможно станет вопрос о их удаление.  Обязательно сдайте ревмопробы и бак,посев из миндалин на флору и чувствительность к антибиотикам.