Юрій | 2020-04-15 09:31:03

Хондропротектори

Добрий день. Поставлений діагноз гонартроз 1ст двох колін, болів не має тільки хрусткіт колін протягом всего дня. Хондропротектори є моно такі як " Донна" і комбіновані "Терафлекс". Які краще приймати? І оскільки це порушення обміну речовин, конкретно в цему випадку, яка дієта чи може ще якісь рекомендації. На даний момент проводжу тільки ЛФК. Дякую

Ответы врачей 3

Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27
1. "Це" - не э порушенням обмiну речовин, але нопрмалызацыя ваги - доцiльна. 2. Принциповоi рiзницi не буде.
Пинчук Евгений Иванович
травматолог / ортопед
Адрес: в КЛ «Феофанія»
При початкових стадіях артрозу проводиться комплексне консервативне лікування складовою якого є НПЗП, хондропротектори, ЛФК, фізіотерапія та санаторно-курортне лікування. Але треба починати з спосібу життя.
Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64
Якість та ефективність хондропротекторів залежать не стільки від того чи вони моно, чи комбіновані, скільки від виробника, кількості досліджень Більш доведені - Структум та Дона. Решта мають меншу доказову базу. Це не означає, що решта обов'язково менш ефективні, втім їх ефект важко прогнозувати. Артроз 1 ступеня зазвичай не викликає ніяких симптомів, а хрускіт у вас пов'язаний так само скоріш за все НЕ з артрозм 1 ст. ЛФК - так. Дієта - немає рекомендацій. Повноцінне, різноманітне здорове харчування.