Ірина | 2020-04-06 11:32:03

Запаморочення та слабкість у літньої людини

Доброго дня, моїй мамі 75 років. Діабет II типу та гіпертонія. Три дні назад різко заболіла права частина голови та запаморочення, слабкість, лихоманка при температурі 35,5. Тиск був 160/95. Цукор 5,5. Порушень мовлення та міміки обличчя не було. Коли лягала на правий бік дуже паморочилася голова. На лівому боці - нормально. На сьогоднішній день тиск 140/90. Цукор 5,5. Температура - нормальна. Приймає: кавентон 3 рази на день, уколи пірацетаму та на ніч таблетку армадін 500 мг. Відчуває слабкість та інколи легке запаморочення. Ми проживаємо в сільській місцевості, в лікарні відсутній невролог та будь-яка діагностика. У зв'язку з епідемією, не можемо поїхати до міста. Тому, будь-ласка, якщо маєте таку можливість проконсультуйте з приводу правильності лікування. Можливо Вас є якісь додаткові поради. Будемо дуже вдячні за допомогу.

Ответы врачей 3

Коваль Наталия Васильевна
Адрес: Частная Практика, есть лицензия.
Телефон: +38(066)-847-84-37
Возможна консультация онлайн 066-84-7-84-37. Надо разбираться, т. к. под «головокружением» понимают и предобморочное состояние и собственно головокружение (системное) Собственно и причины разные у системного и несистемного головокружения.
Коваль Наталия Васильевна
Адрес: Частная Практика, есть лицензия.
Телефон: +38(066)-847-84-37
Возможна консультация онлайн 066-84-7-84-37. Надо разбираться, т. к. под «головокружением» понимают и предобморочное состояние и собственно головокружение (системное) Собственно и причины разные у системного и несистемного головокружения.
Водопьянов Владимир Анатольевич
невролог, рефлексотерапевт, мануальный терапевт
Адрес: г. Тюмень, Россия, Utair, врач-невролог, парамедик UNAMID
Здравствуйте. Консультація щодо призначення або коррекції медікаментозного призначення потребує багато онлайн часу. Загальні рекомендації такі: контроль цукору і артеріального тиску під час запаморочення та слабкості. Цифри, які ви привели, розглядаються відносто тих, з якими Ваша мама живе останні 5 років і більше. Як приклад, можливо це низький цукор і занадто високі цифри АТ. Температура 35,5 - це не лихоманка, якщо не має високих цифр. Це може свідчити на відсутність іммунної реакціїї на інфекціоні агенти (тоді через декілька днів розів'ється хвороба), або якщо холодно у приміщені з послабленою терморегуляцією у людей похилого віку, це може бути "нормальною" реакцією. Але раджу звернутися до ендокринолога, тому що рівень цукра і температура тіла у діабетиків та ще похилого віку пов'язана більше. Якщо рівень цукру не міряли під час запаморочення, то скоріш за все він мог впасти. І якщо таке трапляється і немає можливості поміряти цукор, то ендокринологі раджуть пити щось солодки або їсти поки не поміряти. Томущо низкий рівень шкідливий ніж високий.