Марина | 2020-03-27 17:50:53

Болять суглоби

Добрий день! Мені 23 роки, раніше з проблем з суглобами були лише незначні травми колін від спорту та походів, але не думаю, що вони якось пов'язані з теперішнім станом. Станом на 9 місяців тому на УЗД колінних суглобів все було в порядку. Протягом цього тижня без причини почало крутити суглоби, при чому не лише коліна, які періодично бувають проблемними, а й щиколотки. Раніше такого болю не було ніколи, до зміни погоди чутливості не маю. По кілька годин не можу заснути тепер від цього відчуття. Ревмопроби в межах норми. Через карантин спортом не займаюся практично, тож травма/перевантаження виключені. В чому може бути справа і як зняти неприємні відчуття хоча б до того часу, коли почне працювати поліклініка? Заздалегідь дякую Вам за відповідь.

Ответы врачей 2

Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27
Заочно нереально адекватно розібратись у подібній ситуації, можна лише рекомендувати обмеження навантажень та (за потребою) прийом нестероїдних протизапальних препаратів.
Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64
УЗД не бачить 80% структур в колінному суглобі, тож заключення УЗД не має особливого значення. Якщо ревмопроби в нормі, болять кілька сугобів, але не напухаютиь, то більше шансів що це все ж таки артралгія (просто, біль у суглобі) , а не артрит чи артроз, чи якісь інші ураження. Заочно , звісно, виключити щось я не можу. Тому це лише припущення. Причин артралгій багато - дефіцит заліза, дефіцит вітаміну Д, ендокринні порушення (в першу чергу з боку щитоподібної залози), дейкі інфекції (гепатити, хвороба Лайма і т.і.)..... Часто причину так і не вджається знайти. Але щонайменш спробувати потрібно. Якщо не будете значи з чого почати, пищіть в вайбер/телефонуйте 068-321-42-87, приходьте на огляд, будемо шукати. Але ортопед-травматолог має виключити свою патологію та порадити, що саме обстежити ще. На жаль, не можна гарнтувати, що причину обов'язково знайдемо. Втім треба виключити ті проблеми, які відомі, і які мають конкретне лікування, щоб нге пропустити час. Якщо нічого не виявимо, тоді симтоматичне лікування та повернення до спорту не дивлячись на біль.