Ніна Михайлівна | 2020-02-11 16:48:21

нефрологія

Шановний лікарю! Прошу Вашої поради. Мій чоловік, 1963 р.н., є гіпертоніком з 1987 року, після аварії на ЧАЕС бригади лікарів оглядали населення райцентру Іванків, яке проживало поруч із зоною відселення, і виявили цю хворобу. Всі роки приймав клофелін та норматенс, оскільки на інгібітори АПФ був анафілактичний шок ( 3 доби провів у реанімаційному відділенні). Перші роки спостерігався, був госпіталізований у Київську обласну лікарню №1, інститут ім.Стражеско, обласну лікарню Київську №2, останній раз у 2004 році. Незважаючи на попередження, лікар у обласній лікарні №2 у 2004 році призначила препарат із серії інгібітори АПФ, був анафілактичний шок, і після цього випадку чоловік категорично відмовлявся їхати до лікарні. 13 грудня 2019 року він звернувся до хірурга ЦРЛ з приводу нагноєння на лівій грудній залозі, аналіз сечі, взятий у стаціонарі, показав білок (1,7) і еритроцити (20) і ми поїхали на консультацію до уролога у КОЛ №2. Зробили УЗІ сечового міхура, нирок - патології не виявили. Але аналіз крові на креатинін показав 190. З тих пір чоловік 2 рази був госпіталізований до Київського обласного центру нефрології та гемодіалізу та в обласну лікарню №2. Здавали багато аналізів у приватних клініках. Білок у добовій сечі був і 5 г, і 4, і 3. Були на консультації у гематолога, робили стернальну пункцію, гематолог мієломну хворобу виключила, це було місяць тому, тоді ШОЕ було 24, гемоглобін - від 114 до 124, лейкоцити - в нормі, загальний білок у крові - 61. УЗІ органів черевної порожнини, щитовидної залози, грудної залози - вікові відхилення. Доцент Ротова С.О., яка консультувала чоловіка у нефрологічному центрі, поставила діагноз: ХНН 3 ступеню по гіпертензивному типу, гіпертонічна хвороба 2 ступеню, ризик 3, гіпертрофія лівого шлуночка. З 15 січня по 24 січня чоловік перебував у КОЛ №2, де було проведено колоноскопію, виявили 2 поліпи доброякісні, гастроскопію - підслизове утворення, рекомендовано повторити через 2 місяці ( сказали, що може бути лімфовузел). У відділенні тиск трохи стабілізувався (170, 160 на 80), до цього був 230, 220 на 90. Приймає фізіотенс, леркамен, корвазан, аллопуринол, реніаль,брітомар, артишок, місяць мілдронат. 27 січня стан різко погіршився, дуже велика слабкість, як потім виявилося упав тиск до 110 на 50, взяли аналіз крові і ШОЕ за два дні піднялося із 22 до 44, лейкоцити виросли до майже 14, була температура 37,2. Лікар сказала, що аналіз вказує на бактеріальну інфекцію, у 4 рази були підвищені паличкоядерні. Призначили антибіотик Гепацеф комбі, спочатку на 3 дні, ШОЕ стало 27, лейкоцити знизилися, потім ще на 7 днів. За 10 днів лейкоцитарна формула стабілізувалася, а ШОЕ стрибало, то 27, то 39, останній аналіз був ШОЕ - 33. 07 лютого чоловік здав аналіз крові та сечі на імунофіксацію та електрофорез на вул Васильківська. Результат буде 18.02.2020. Поки капали антибіотик тиск стабілізувався в межах 150 на 90. З 8 лютого антибіотик вже не приймає. 9 і 10 лютого знову тиск почав дуже підніматися, сьогодні 220 на 100. Ліки приймає всі по схемі. Не знаємо, що далі робити. Дуже схуд, слабкість. КТ з контрастом зробити не можемо із-за креатиніна. УЗІ робили в 4 лікарнях, без змін. Не знаю, чи прочитаєте, багато написала, у нас у районі нефролога, кардіолога нема.

Ответы врачей 1

Иванов Дмитрий Дмитриевич
Адрес: г. Киев, Украина, Дорогожицкая, 9, НМАПО им. П.Л.Шупика, зав.каф.
Телефон: 050 4448788
Для визначення прогнозу мені потрібно знати рівень паратгормону крові та розміри нирок по УЗД. Думаю, що процес більше, ніж гіпертензивна нефропатія. В лікуванні: физіотенз 0,4 два рази на добу, леркамен 10 мг тра рази на добу, корвазан 12.5 два рази на добу, ліки приймати не разом, а по черзі кожні 2 години. Треба розмовляти очно, попередньо за тел 044 2846897