Лана | 2019-12-15 18:37:56

Щитовидна я железа

Добрый день! Скажіть буд ласка чи потрібне мені якесь лікування? Наскільки все серйозно. Мені 42 роки, вага-60кг, зріст 167см. Скарги: дратівливість, відчуття гострого кому в горлі, тремтіння рук, періодично біль в серці, тахікардія, інколи хрипота в голосі(без застуди), головокружіння, головний біль, майже постійно t37,3* Обстеження: Т3 св. 5.7пмоль/л, Т4 св. 13.39пмоль/л,ТТГ 1.56 мЕд/л УЗИ: положение-обычное, перешеек- до 4,7мм, строение правильное, капсула не утолщина. Правая доля: 22,9мм х 17,4 мм 56,8 мм V-10,6см куб. (N 4,39-10,11см куб.) Васкуляризация умеренная. Структура-среднезернистая, неоднородная засчет множества значительно расширенных фоликулов с максимальным размером до 13,3 мм х 10,7мм х 13,1мм х 10,1 мм. Контуры железы-ровные. Левая доля: 21,7мм х16,9мм х 44,5мм V-7,9см куб. (N 2,92-9,66см куб) Васкуляризация умеренная. Структура--среднезернистая, неоднородная за счёт расширенных фоликулов в количестве 7-9 штук с максимальным размером у верхушки до 6,0мм х6,5мм, 4,8мм х 5,5мм. Контуры железы ровные. Суммарный V- 18,5 см. куб. (N 7,59-19,47см куб) УЗ признаки: коллоидные узлов I типа в обеих долях, Thirads I.

Ответы врачей 1

Таран Лилия Федоровна
эндокринолог
Адрес: г. Киев, МЦ 'Универсальная клиника 'Обериг''
Телефон: [email protected]
Добрий день! Кістозні вузли, які у вас виявили по УЗД щитовидної залози, не несуть потенціалу злоякісності. вони потребуватимуть спостереження з УЗД -контролем через 6-12 міс. Оскільки ТТГ у вас в нормі, то пов"язати ваші скарги з порушенням функції щитовидної залози не можна. Зверніться до ендокринолога, можливо, варто розширити об"єм обстежень, в тому числі, гормональних (феохромоцитома? Клімакетричний синдром? Анемія?). Варто обстежити серцево-судинну систему (ЕКГ, ЕХО-КГ), можливо обстежити в контексті виключення системних аутоімунних захворювань. Якщо не буде виявлено жодних відхилень, звернутись на консультацію до психіатра.