Оля | 2019-09-12 20:59:59

Коленный сустав

Добрый день, хотелось бы у вас проконсультироваться) около месяца назад не удачно упала и на левой ноге коленная чашечка выпала на наружную сторону, при выправлении ноги прямо она стала на место, но появилась ужасная боль колено опухло, обратилась к врачу мне выкачали 40мл жидкости прописал антибиотики и обезболивающее, направил на МРТ, после МРТ прописал колоть "СИНОХРОМ". Обратилась к другому врачу сказал что ногу надо зафиксировать жестким бандажем на месяц и мазать обезболивающее а на ночь ставить компресс из спирта, и так же сказал что препарат Синохром колоть не надо, скажите пожалуйста поставили ли мне правильное лечение? Так как изменений почти не видно, заключение и снимки МРТ прикрепляю, жду вашего ответа)) заранее спасибо) ата обстеження: 26.08.2019 Обстеження № XPM3037 Метод обстеження: магнітно-резонансна томографія Ділянка дослідження: лівий колінний суглоб Протокол обстеження: виконано T1WI, PDfs сагітальні, корональні та аксіальні томограми лівого колінного суглоба. Пателло-феморальне з’єднання: суглобові поверхні конгруентні, наколінник ІІ типу, хрящ збереженої товщини з рівним краєм, без видимих дефектів та структурних змін. Від кісткового мозку медіальних відділах наколінника виявлено ділянку контузійного набряку кісткового мозку. Визначається тип В Dejour. В проекції супрапателярної бурси визначається підвищений вміст рідини. Власна зв’язка та латеральний утримувач наколінника не змінені. Від структури медіального утримувача наколінника отримано гіперінтенсивний МР сигнал, в проекції кріплення до наколінка дещо розшарований. Жирове тіло Гоффа типової форми, з ознаками набряку. Тібіо-феморальне з’єднання: суглобові поверхні конгруентні, конфігурація збережена. Хрящ збереженої товщини з рівним краєм, без видимих дефектів та структурних змін. Від кісткового мозку зовнішніх відділів латерального виростку стегнової кістки виявлено ділянку контузійного набряку кісткового мозку. Передня хрестоподібна зв'язка розташована згідно лінії Blumensaat, без переривання ходу волокон, МР-сигнал однорідний. Задня хрестоподібна зв'язка простежується чітко, без переривання ходу волокон, МР-сигнал однорідний. Медіальна колатеральна зв'язка розташована типово, без переривання ходу волокон, МР-сигнал однорідний. Латеральна колатеральна зв'язка розташована типово, без переривання ходу волокон, МР-сигнал однорідний. Медіальний меніск: звичайної форми, не зміщений, МР-сигнал однорідний. Латеральний меніск: звичайної форми, не зміщений, МР-сигнал однорідний. В порожнині суглоба значно підвищена кількість рідини. Синовіальна оболонка не потовщена. Параартикулярні м’які тканини з ознаками набряку. В бурсі напівперетинчастого м'язу визначається незначний вміст рідини. Висновок: МР картина перенесеного травматичного повного латерального вивиху наколінника з контузією його медіальних відділів та латерального виростку стегнової кістки, розтягнення медіального утримувача наколінника, зовнішнього нахилу наколінника, синовіту лівого колінного суглоба, набряку параартикулярних м’яких тканин, незначного бурситу напівперетинчастого м'язу, супрапателярного бурситу.

Ответы врачей 2

Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64
Обычно нужна жесткая фиксация на 1-1,5 месяца с постепенной и плавной разработкой послен этого (обычно по 15-20 градусов сгибания в неделю), а потом можно и нужно колоть гиалуроновую кислоту типа Синокрома, хотя сейчас предпочитаю другие препараты. Хрящ поврежден прилично, поэтому гиалуроновая кислота, а иногда и другое лечение, обычно требуются. Но, конечно, не в остром периоде. Я бы колол не ранее 6 недель после травмы при условии значительного уменьшения синовита.
Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27
1) При свежей травме подобного типа показано обездвиживание ортезом и нет смысла вводить препараты типа "синокром". 2) Как правильно лечить через месяц после такой травмы - заочно однозначно сказать нереально, не смотря на наличие МРТ - нужен очный осмотр сустава. Конт тел 067 408 21 27.