Светлана | 2019-06-05 15:28:17

Вірус Епштейна-Барр

Доброго дня! Три місяці назад донька (20 років)почала працювати в дитячому закладі та прихворіла: боліло горло, загальна слабкість, невелика температура, нежить, за днів 8-9 все пройшло. Пізніше виявила збільшений лімфовузол (не болів) в паху (3 см.) , за рекомендацією лікаря здала аналіз на вірус Епштейна-Барр та ЦМВ. Результат аналізу від 16.03.19р.: вірус ЕБВ капс.антиген VCA IgM - 1,5; ЦМВ (CMV) антитіла IgM - 0,185. Призначили протифлазід, який приймала 2,5 місяці, та було здано повторно аналізи. Результат аналізу від 03.06.2019р.: ЕБВ (капсид. антиген, VCA), антитіла IgM - 1,4 (>1.1- позитив. результат); ЕБВ (нуклеар. антиген,EBNA), антитіла IgG - >8 (>1.1- позитив. результат); ЕБВ (капсид. антиген, VCA), антитіла IgG - 5,2 (>1.1- позитив. результат); ЕБВ (ранні антигени ЕА)антитіла IgG - < 0.2 (<0.8 негатив.результат); ПЛР ЕБВ (кров кількісне значення) - не виявлено. В даний час лімфовузол зменшився в розмірах до 1 см, нічого не турбує. Скажіть будь ласка, що означають дані результати аналізу, і чи потрібно далі щось приймати. Буду дуже вдячна за Вашу відповідь!

Ответы врачей 1

Сухов Юрий Александрович
гепатолог, вирусолог, инфекционист
Адрес: г. Киев, кафедра инфекционных болезней НМАПО имени П. Л. Шупика, городская клиническая больница Киева №4
Телефон: Рабочий телефон: +38 (044) 3629952; E-mail: [email protected], при необходимости и личной договоренности возможны дистанционные консультации по Skype или Viber, WhatsApp, Telegram: +38095 0001963
Доброго ранку. Є Епштейн-Барр вірусна інфекція. Є позитивна динаміка стану та результатів досліджень. Вже добре, але, для повного розуміння стану проблеми, потрібно провести ретельне загальне обстеження, включно з імунограмою, та методом ПЛР з'ясувати наявність або відсутність реплікації вірусу Епштейн-Барр різних локалізацій. Крім того, потрібен моніторинг стану, як мінімум, найближчі місяці.