Партнерский материал

Рання корекція розвитку дітей з особливостями: вперше в Україні

Рання корекція розвитку дітей з особливостями: вперше в Україні

Київський дитячий садок «Дитина з майбутнім» вперше в Україні розпочинає ранню (від 1 року) корекцію розвитку дітей з особливостями, зокрема, з аутизмом.

Фахівці столичного дитсадочку «Дитина з майбутнім» за останні 10 років об’єднали найкращі світові методики та напрацювали власні підходи до роботи з особливими дошкільнятами. Раніше такий практичний досвід мали лише ізраїльські фахівці.

За словами директора Наталії Стручек, ще рік тому заклад приймав тільки дітей віком від двох років. Щодо молодших, то спеціалісти лише консультували родину. Проте світовий досвід показав, що рання корекція з першого року життя дає приголомшливі результати. Це надає особливим дітям реальні шанси розвиватись нарівні зі своїми однолітками.

Стручек Наталія Віталіївна
Стручек Наталія Віталіївна
директор дитсадку для дітей з особливостями розвитку
«Такий підхід допомагає виявити якомога раніше потенційні розлади, вчасно почати працювати з дитиною і знизити ризик отримання в подальшому «особливого діагнозу». Якщо батьки спостережливі та підозрюють, що з дитиною щось не так, краще не чекати до 3-х років, як часто радять, а звернутись за консультацією до висококваліфікованих .фахівців. Чим раніше ми спільними зусиллями виявимо навіть найменші особливості у розвитку вашої дитини, тим більше шансів, що пізніше вони не отримають діагноз «аутизм», «алалія» чи будь-який інший ментальний розлад».

За словами досвіченого педагога, на сьогоднішній день українці багато знають про аутизм та інші розлади. Батьки вже не ховають дітей і намагаються вчасно їм допомогти. Якщо раніше в дитсадок приводили дітей ближче до шкільного віку, то зараз звертаються у віці 2-3 років. Зокрема, збільшилась частка дворічних вихованців.

Як демонструють дослідження та практичний досвід, комплексна системна робота з малечею у віці 1-2 роки в середньому покращує її навички самообслуговування, соціальних відносин, дрібної моторики та імітації на 400% протягом 6 місяців.У дитини віком 3-4 роки ті ж самі показники покращуються на 200%. З дитиною від 5 до 6 років робота йде дещо повільніше, і навички покращуються за ті ж 6 місяців на 70-80%. Слід враховувати, що ми говоримо про середні показники, адже всі діти різні і розвиваються за власною швидкістю.

Наталія Стручек акцентує увагу, що працювати з 1-річною малечею доволі складно і просто водночас. Складно, тому що дитині важко будь-що пояснити, а фахівці та батьки дуже непокояться – адже це ще зовсім маленька дитина.

З іншого боку працювати з дитиною молодшлшл віку простіше, тому що мозок дитини у цьому році досить пластичний. Малюк як губка вбирає нові, правильно побудовані навички. До того ж важливо, що разом з дитиною навчаються батьки і в подальшому не роблять помилок. Таким чином, коли дитині виповнюється 4-5 років, батьки вже досить підготовлені, і педагогам не доводиться виправляти некоректні навички.

Наталія Стручек закликає батьків спостерігати за своїми дітьми. Мама і тато мають знати, які навички і в якому віці притаманні дитині, і за будь-яких підозр обов’язково звертатись до фахівців. Чим раніше почнеться робота з дитиною, тим більше ми маємо шансів виправити ситуацію без наслідків.

 

 

Поделиться:
Оценка
- 4.67 из 5 возможных (3 отзывов)